Чим корисний батут не тільки для дітей, а й для дорослих???
Багато хто вважає його лише легковажної дитячим розвагою.
Але батут і дорослим може доставити масу задоволення і принести користь здоров'ю!
Стаття написана клієнткою інтернет магазину Батут Пром яка придбала батут для використання в спортивно оздоровчому центрі.
Вершини дерев - стіна - вершини - стіна - вершини ...
Те, що я бачу, змінюється в такт моїх стрибків: я злітаю на рівень вікон спортивно - оздоровчого комплексу і повертаюся на сітку для батута.
Так дивно без особливих зусиль надаватися на висоті декількох метрів над землею і на мить зависати в повітрі.
У цей момент тіло здається невагомим!
Ухаючи вниз, відчуваю, як завмирає під ложечкою і де-то в районі шлунку стає так лоскітно, що я то і справа Ахаию.
Але я не відчуваю страху - тільки здивування і радість.
Виявляється, літати легко!
Батут це більше ніж задоволення!
Про тренування на батуті я почула від знайомої: і з натхненням ділилася, як за півроку занять змінила 48-й розмір одягу на 44-й. Ні дієт, ні іншої фізичної активності.
«Сальто виходять поки не дуже, - розповідає Олена, яка, слід підкреслити, до 35 років не була знайома з гімнастикою. - Але це не важливо. Зате результат і скільки задоволення! »
Розповідь справив на мене враження: в це слово «батут» асоціювалося у мене тільки з дитячим надувним атракціоном, який щоліта з'являється в парках.
Вирішили придбати батут у фірмі Батут Пром.
«В результаті регулярних занять в тонус приходять основні групи м'язів, нормалізується стан серцево - судинної та лімфатичної систем, Ритмічне глибоке дихання насичує кров киснем, благотворно впливає на обмін речовин.
Навантаження таке інтенсивне, що за 45-хвилинне тренування витрачається в середньому 700 калорій ».
Для порівняння: той же ефект можна отримати, якщо 1,5 години бігати підтюпцем, 2:00 плавати кролем або 5:00 їздити на велосипеді. І при цьому втома майже не відчувається!
Що потрібно для занять?
Одяг з «дихаючих» матеріалів, повністю закриває руки і ноги і не сковує рухів. Наприклад, вільні спортивні штани і футболка з довгими рукавами.
У деяких вправах від батута доведеться відштовхуватися руками. Щоб не натерти мозолі, варто надягти велосипедні рукавички без пальців, з потовщенням в області долоні).
Взуття: можна стрибати і босоніж, але якщо шкіра на стопах чутлива, варто надіти шкарпетки з потовщеною підошвою або спортивні чешки.
До речі, батут використовують і при підготовці космонавтів: він тренує вестибулярний апарат, покращує координацію і вчить швидше приймати рішення. Тому ці заняття допомагають впевненіше почувати себе за кермом і досягти успіху в тих видах спорту, де потрібна швидка реакція, наприклад, у великому тенісі або гірських лижах.
Перше тренування:
Спочатку потрібно пострибати зі скакалкою а потім залізти на батут: «Дихайте в ритмі стрибків, при зіткненні з повному видихайте. В польоті раслабляйте шию і плечі, а при поштовху збирайтеся, щоб не втрачати рівноваги ».
Спочатку я просто стрибаю вверх-вниз: тіло поступово звикає до нової легкості і відчуття лоскоту в животі проходить.
Потім - у стрибку притискати до грудей то ліве, то праве коліно; розводити ноги в сторони і плескати в долоні над головою; крутити уявні педалі.
Прості, здається, вправи даються не так легко: найменше відхилення вперед чи назад - і я падаю на бік і на спину.
Відчуття таке, ніби заново знайомлюся з власним тілом.
Але можна пояснити, як управляти тілом у повітрі? Це можна тільки відчути.
Перші результати:
Завдання ускладнюються. Розвернутись на 180 градусів? Будь ласка! Пострибати на спині? Вже не так просто. Зробити перекид вперед? Кривувато, але виходить. Щось виходить, щось-ні. Незалежно від цього мене захльостує захват. Адже з кожним стрибком я почуваю себе впевненіше, якщо на першому тренуванні тільки згадую, як перекидатися, то після третьої - вперше в житті! - Роблю сальто вперед.
Із залу виходжу мокра і задоволена. У м'язах приємна втома, в голові - блаженна порожнеча. Адже над сіткою я зовсім забуваю про всі проблеми і повністю концентруюся на сьогоденні. На батуті це життєво необхідно: варто відволіктися і - прощай, рівновагу!
Кому і скільки:
Щоб знизити вагу і поліпшити силует, достатньо двох - трьох занять на тиждень.
А взагалі можна займатися так часто, як хочеться.
Починати краще з 20-хвилинних тренувань і поступово збільшувати їх тривалість і інтенсивність.
А якщо все ж лячно? «Стрибати можна і в 5, і в 55 років, - обнадіює остеопат Віктор Степаненко.
- Але перед цим варто проконсультуватися з лікарем: батут протипоказаний тим, хто страждає на сколіоз, грижами та іншими захворюваннями хребта. А також при вазі більше 100 кг - у момент зіткнення з сіткою навантаження на суглоби і хребет набагато перевищує звичайну вагу ».
Отже, запрошуємо вас до цікавої і дуже корисної справи - стрибків на батуті.
За більш детальною інформацією звертайтесь до менеджерів інтернет магазину - Батут Пром.